waterford
latest news
view allMinor Hurling Team Announcement
James O'Connor & his management team have announced the team to play Cork in the @ElectricIreland @MunsterGAA Minor Hurling Championship on Thursday April 25th in Fraher Field, Dungarvan @ 7pm ...
Apr 25, 2024 read moreWalsh Park MATCH DAY INFORMATION
Sunday's Munster SHC RD 1 - @WaterfordGAA v @OfficialCorkGAA Sunday 4pm - Walsh Park 📅 Sun 21st April 🏟 Walsh Park 🕐 16:00 ...
Apr 20, 2024 read moreSH Team Announcement
Davy Fitzgerald has named the Waterford Senior Hurling Team to play Cork in Round 1 of the @MunsterGAA Senior Hurling Championship opener at Walsh Park @ 4PM on Sunday. #SuirEngineering #DéiseAbú ...
Apr 20, 2024 read moreSF Team Announcement
Paul Shankey has named the Waterford Senior Football Team to play Clare in the Munster Senior Championship, Semi Final this Saturday at 6pm in Fraher Field, Dungarvan. Advanced ticket sales only fr ...
Apr 20, 2024 read moreBUMPER WEEKEND
A bumper weekend of matches this coming weekend in Fraher Field and Walsh Park Friday - 7 PM - U20H (Fraher Field) Saturday - 3:45PM LGFA (Fraher Field) Saturday - 6:00PM - MSFC (Fraher Field) ...
Apr 15, 2024 read moreMinor Football Championship
Munster GAA Electric Ireland Minor Football Championship Waterford v Limerick Tuesday 16th of April at 7pm @KilrossantyGAA ,Lemybrien Tickets: https://www.universe.com/users/munster-gaa-TR8ZGN & ...
Apr 13, 2024 read morelatest results
view allThursday 25th April | ||
---|---|---|
Well Kids sponsored Under 15 Football Championship - Division 3 | ||
Dungarvan | Game Postponed | Na Risigh |
Roanmore | Game Postponed | St. Marys |
Wednesday 24th April | ||
All Co. Minor Hurling League - Group A | ||
De La Salle | 1-10 V 2-14 | Roanmore |
All Co. Minor Hurling League - Group C | ||
St. Saviours/Ferrybank | 4-12 V 2-13 | Passage |
Well Kids sponsored Under 13 Football Championship - Division 1 | ||
Abbeyside-Ballinacourty | 2-9 V 2-9 | Gaultier |
Rathgormack | 2-5 V 3-13 | Lismore |
Well Kids sponsored Under 13 Football Championship - Division 2 | ||
Clan na Gael | 4-5 V 3-4 | De La Salle B |
Rodaithe na Brice | 2-14 V 1-4 | Micheal MacCraith Tramore |
Cois Bhride | 2-8 V 2-4 | Gaultier |
Well Kids sponsored Under 13 Football Championship - Division 3 | ||
The Nire | 2-4 V 3-6 | Dungarvan |
St. Marys | Game Postponed | St Molleran's |
St Patrick's | Game Postponed | Mt. Sion/Cnoc Sion |
Well Kids sponsored Under 13 Football Championship - Division 4 | ||
Ballyduff Lower | 2-8 V 2-2 | Portlaw |
Erins Own Sacred Heart | Game Postponed | Abbeyside-Ballinacourty |
Kilrossanty | 5-4 V 8-11 | Affane/Cappoquin/Tourin/Naomh Brid |
Well Kids sponsored Under 13 Football Championship - Division 5 | ||
Ardmore | Game Postponed | Ferrybank |
Gaultier | 5-6 V 1-1 | Clashmore/Kinsalebeg |
St Oliver's | 0-1 V 0-0 | Micheal MacCraith Tramore |
Tuesday 23rd April | ||
All Co. Minor Hurling League - Group D | ||
Affane/Cappoquin/Tourin | 4-15 V 4-11 | An Ghaeltacht |
All Co. Minor Hurling League - Group F | ||
An tSráidbhaile | 4-11 V 4-6 | Port Cladach / Baile Uí Dhuibh |
Ardmore | 2-10 V 1-4 | Roanmore |
All Co. Minor Hurling League - Group D | ||
Cois Bhride | 3-9 V 1-16 | St Patrick's |
All Co. Minor Hurling League - Group E | ||
Fourmilewater | 6-16 V 3-13 | Clan na Gael |
All Co. Minor Hurling League - Group B | ||
Lismore | 4-11 V 0-12 | St Oliver's |
All Co. Minor Hurling League - Group E | ||
Naomh Brid | 7-16 V 1-11 | St Molleran's |
All Co. Minor Hurling League - Group B | ||
Dún na Mainistreach-Baile na Cúirte | 3-18 V 1-10 | Rodaithe na Brice |
Monday 22nd April | ||
All Co. Minor Hurling League - Group A | ||
Dungarvan | 0-10 V 5-19 | Ballygunner |
Well Kids sponsored Under 15 Football Championship - Division 1 | ||
Abbeyside-Ballinacourty | 2-12 V 2-4 | St. Oliver's |
Gaultier | 5-14 V 1-4 | Clan na Gael |
The Nire | 1-4 V 4-5 | An tSráidbhaile |
Well Kids sponsored Under 15 Football Championship - Division 2 | ||
Rathgormack | 6-5 V 5-5 | Gaultier |
Micheal MacCraith Tramore | 5-13 V 0-5 | Affane/Cappoquin/Tourin/Naomh Brid |
Well Kids sponsored Under 15 Football Championship - Division 3 | ||
An Ghaeltacht | Game Postponed | Na Risigh |
Roanmore | Game Postponed | Dungarvan |
Rodaithe na Brice | 3-11 V 1-5 | St. Marys |
Well Kids sponsored Under 15 Football Championship - Division 4 | ||
Portlaw | 5-4 V 3-12 | Abbeyside-Ballinacourty |
Ballyduff Upper | 1-4 V 10-9 | St Patrick's |
Cois Bhride | 8-5 V 4-4 | Erins Own/Ferrybank |
Well Kids sponsored Under 15 Football Championship - Division 5 | ||
Ardmore | Game Postponed | Gaultier |
Clashmore/Kinsalebeg | 5-11 V 4-7 | Ballyduff Lower |
Kilrossanty | 3-12 V 1-4 | Micheal MacCraith Tramore |
Sunday 21st April | ||
All Co. Football League - Division 3 | ||
Gaultier | 2-9 V 1-6 | Ardmore |
Saturday 20th April | ||
All Co. Minor Hurling League - Group C | ||
Erins Own Sacred Heart | 1-14 V 2-13 | St. Marys |
All Co. Football League - Division 1 | ||
Abbeyside-Ballinacourty | 1-14 V 1-10 | An Rinn |
All Co. Football League - Division 2 | ||
Clashmore/Kinsalebeg | Game Postponed | Micheal MacCraith Tramore |
Rathgormack | 1-6 V 4-12 | Brickey Rangers |
All Co. Football League - Division 4 | ||
De La Salle | 1-13 V 5-16 | Sliabh gCua / St Mary's |
All Co. Football League - Division 5 | ||
Kilrossanty | 3-8 V 2-13 | Butlerstown GAA Club |
Old Parish | 1-11 V 3-17 | Dunhill |
All Co. Football League - Division 6 | ||
Kilgobnet | 0-7 V 2-4 | Geraldines |
John Mitchel's | Game Postponed | Brickey Rangers |
Well Kids sponsored Under 13 Football Championship - Division 2 | ||
De La Salle B | 2-3 V 4-13 | Cois Bhride |
Friday 19th April | ||
All Co. Football League - Division 1 | ||
Gaultier | 0-13 V 2-11 | The Nire |
Well Kids sponsored Under 13 Football Championship - Division 2 | ||
Micheal MacCraith Tramore | 2-7 V 4-3 | Gaultier |
Thursday 18th April | ||
All Co. Minor Hurling League - Group D | ||
An Ghaeltacht | 6-9 V 3-6 | Cois Bhride |
All Co. Minor Hurling League - Group E | ||
Clan na Gael | 4-15 V 2-5 | Naomh Brid |
All Co. Minor Hurling League - Group B | ||
Lismore | 1-12 V 0-8 | Ballyduff Upper |
All Co. Minor Hurling League - Group F | ||
Port Cladach / Baile Uí Dhuibh | 4-11 V 3-6 | Ardmore |
All Co. Minor Hurling League - Group C | ||
St. Saviours/Ferrybank | Game Postponed | Cluain Fhia/Clonea |
All Co. Minor Hurling League - Group E | ||
St Molleran's | Game Postponed | Fourmilewater |
All Co. Minor Hurling League - Group B | ||
St Oliver's | 2-11 V 1-20 | Dún na Mainistreach-Baile na Cúirte |
All Co. Minor Hurling League - Group F | ||
An tSráidbhaile | 3-6 V 2-7 | Roanmore |
All Co. Football League - Division 1 | ||
Kilrossanty | 0-7 V 3-13 | Rathgormack |
All Co. Football League - Division 4 | ||
Ballinameela | Game Postponed | Fenor |
Abbeyside-Ballinacourty | 2-11 V 3-10 | Bunmahon |
Well Kids sponsored Under 15 Football Championship - Division 3 | ||
An Ghaeltacht | Game Postponed | Roanmore |
Dungarvan | 5-5 V 1-7 | Rodaithe na Brice |
St Molleran's | Game Postponed | St. Marys |
Wednesday 17th April | ||
All Co. Football League - Division 3 | ||
Kill | 1-13 V 3-10 | Newtown Football Club |
Well Kids sponsored Under 13 Football Championship - Division 1 | ||
Gaultier | 3-8 V 1-6 | An tSráidbhaile |
Lismore | 2-11 V 2-5 | Abbeyside-Ballinacourty |
Well Kids sponsored Under 13 Football Championship - Division 2 | ||
An Ghaeltacht | 3-6 V 1-4 | Rodaithe na Brice |
De La Salle B | 1-2 V 7-9 | Micheal MacCraith Tramore |
Gaultier | 3-9 V 1-6 | Clan na Gael |
Well Kids sponsored Under 13 Football Championship - Division 3 | ||
Mt. Sion/Cnoc Sion | 0-2 V 0-7 | St. Marys |
St Molleran's | Game Postponed | Dungarvan |
The Nire | 2-1 V 2-12 | St Patrick's |
Well Kids sponsored Under 13 Football Championship - Division 4 | ||
Abbeyside-Ballinacourty | Game Postponed | Ballyduff Lower |
Affane/Cappoquin/Tourin/Naomh Brid | 10-10 V 1-2 | Erins Own Sacred Heart |
Well Kids sponsored Under 13 Football Championship - Division 5 | ||
Ferrybank | 1-0 V 7-4 | Clashmore/Kinsalebeg |
Micheal MacCraith Tramore | Game Postponed | Ardmore |
St Oliver's | 0-5 V 2-4 | Gaultier |
Tuesday 16th April | ||
Well Kids sponsored Under 15 Football Championship - Division 2 | ||
Affane/Cappoquin/Tourin/Naomh Brid | 2-8 V 3-8 | Lismore |
Monday 15th April | ||
Well Kids sponsored Under 15 Football Championship - Division 1 | ||
Clan na Gael | 3-4 V 3-8 | An tSráidbhaile |
St. Oliver's | 1-5 V 1-8 | Gaultier |
The Nire | 1-8 V 2-11 | Abbeyside-Ballinacourty |
Well Kids sponsored Under 15 Football Championship - Division 2 | ||
Gaultier | 0-4 V 11-6 | Micheal MacCraith Tramore |
Rathgormack | 1-3 V 7-3 | De La Salle |
Well Kids sponsored Under 15 Football Championship - Division 3 | ||
Dungarvan | 4-7 V 3-6 | St Molleran's |
Na Risigh | Game Postponed | Roanmore |
Rodaithe na Brice | 5-6 V 2-3 | An Ghaeltacht |
Well Kids sponsored Under 15 Football Championship - Division 4 | ||
Portlaw | 0-0 V 4-5 | Erins Own/Ferrybank |
St Patrick's | 1-4 V 2-9 | Cois Bhride |
Well Kids sponsored Under 15 Football Championship - Division 5 | ||
Kilrossanty | 1-4 V 6-10 | Ardmore |
Sunday 14th April | ||
All Co. Minor Hurling League - Group A | ||
Ballygunner | 2-9 V 1-14 | Roanmore |
All Co. Minor Football League - Finals | ||
St Mary's Juvenile | 0-7 V 2-11 | Abbeyside-Ballinacourty |
All Co. Hurling League - Division 4 | ||
Erins Own | 0-15 V 2-10 | Affane/Cappoquin/Tourin |
All Co. Hurling League - Division 6 | ||
St. Marys East | Game Postponed | Sliabh gCua / St Mary's |
All Co. Hurling League - Division 7 | ||
Ardmore | 3-18 V 0-12 | Ballygunner |
St Saviour's | 1-22 V 2-13 | Clonea |
Dún na Mainistreach-Baile na Cúirte | 1-16 V 0-10 | Ballydurn |
All Co. Hurling League - Division 8 | ||
De La Salle | 0-16 V 0-12 | Affane/Cappoquin/Tourin |
All Co. Hurling League - Division 9 | ||
Geraldines | 1-10 V 0-17 | Mt. Sion/Cnoc Sion |
All Co. Hurling League - Division 10 | ||
Kilrossanty | 0-12 V 4-18 | Dunhill |
St Molleran's | 0-11 V 3-16 | Tallow |
All Co. Hurling League - Division 11 | ||
Erins Own | 1-11 V 3-13 | Ballyduff Upper |
Lismore | 4-14 V 0-17 | Roanmore |
Well Kids sponsored Under 13 Football Championship - Division 3 | ||
Dungarvan | 2-8 V 1-2 | St. Marys |
Well Kids sponsored Under 15 Football Championship - Division 4 | ||
St Patrick's | 2-4 V 0-7 | Portlaw |
Well Kids sponsored Under 15 Football Championship - Division 5 | ||
Ballyduff Lower | Game Postponed | Gaultier |
Saturday 13th April | ||
All Co. Football League - Division 6 | ||
John Mitchel's | 1-11 V 5-5 | Gaultier |
All Co. Hurling League - Division 1 | ||
Dún na Mainistreach-Baile na Cúirte | 0-11 V 0-16 | Passage |
All Co. Hurling League - Division 2 | ||
Lismore | 3-14 V 2-13 | Ferrybank |
All Co. Hurling League - Division 3 | ||
An Rinn | 2-12 V 1-11 | Micheal MacCraith Tramore |
Ballygunner | 0-12 V 3-18 | Ballyduff Upper |
St Molleran's | 0-17 V 0-13 | Modeligo |
All Co. Hurling League - Division 6 | ||
Colligan | Game Postponed | Mt. Sion/Cnoc Sion |
All Co. Hurling League - Division 9 | ||
Kilgobnet | 6-17 V 0-9 | Kilmacthomas |
Friday 12th April | ||
All Co. Hurling League - Division 1 | ||
De La Salle | 0-9 V 1-15 | Mt. Sion/Cnoc Sion |
Ballygunner | 0-16 V 0-16 | Roanmore |
All Co. Hurling League - Division 2 | ||
Tallow | 2-13 V 0-17 | Fourmilewater |
All Co. Hurling League - Division 4 | ||
Brickey Rangers | 0-17 V 0-12 | Ballysaggart |
All Co. Hurling League - Division 5 | ||
Kilrossanty | 0-20 V 1-9 | Ballinameela |
Shamrocks | 1-15 V 3-11 | Clashmore/Kinsalebeg |
Wednesday 10th April | ||
All Co. Minor Football League - Finals | ||
The Nire | 3-12 V 0-6 | Port Cladach / Baile Uí Dhuibh |
Well Kids sponsored Under 13 Football Championship - Division 1 | ||
Abbeyside-Ballinacourty | 2-7 V 2-11 | Rathgormack |
Lismore | 7-2 V 1-3 | An tSráidbhaile |
Well Kids sponsored Under 13 Football Championship - Division 2 | ||
Clan na Gael | 2-10 V 6-7 | Rodaithe na Brice |
De La Salle B | 0-3 V 8-13 | An Ghaeltacht |
Well Kids sponsored Under 13 Football Championship - Division 3 | ||
St Patrick's | Game Postponed | St Molleran's |
Well Kids sponsored Under 13 Football Championship - Division 4 | ||
Affane/Cappoquin/Tourin/Naomh Brid | 6-8 V 3-6 | Portlaw |
Ballyduff Lower | 0-0 V 2-7 | Erins Own Sacred Heart |
Kilrossanty | Game Postponed | Abbeyside-Ballinacourty |
Well Kids sponsored Under 13 Football Championship - Division 5 | ||
Gaultier | 1-2 V 1-0 | Micheal MacCraith Tramore |
Tuesday 9th April | ||
Well Kids sponsored Under 15 Football Championship - Division 5 | ||
Ballyduff Lower | 12-5 V 2-4 | Kilrossanty |
Sunday 7th April | ||
All Co. Hurling League - Division 1 | ||
Mt. Sion/Cnoc Sion | 0-13 V 0-12 | Ballygunner |
All Co. Hurling League - Division 6 | ||
Mt. Sion/Cnoc Sion | 1-10 V 1-6 | Butlerstown GAA Club |
All Co. Hurling League - Division 7 | ||
Dún na Mainistreach-Baile na Cúirte | 0-18 V 1-16 | Clonea |
St Saviour's | 2-14 V 1-15 | Ballygunner |
All Co. Hurling League - Division 11 | ||
Erins Own | 2-6 V 2-13 | Ballysaggart |
Well Kids sponsored Under 13 Football Championship - Division 2 | ||
Cois Bhride | 1-3 V 3-7 | Rodaithe na Brice |
Thursday 4th April | ||
All Co. Hurling League - Division 6 | ||
Colligan | 1-9 V 1-15 | St. Marys East |
All Co. Minor Football League - Group B | ||
St Mary's Juvenile | 4-14 V 0-4 | Rathgormack |
Clan na Gael | 0-4 V 2-7 | Gaultier |
Wednesday 3rd April | ||
Well Kids sponsored Under 13 Football Championship - Division 1 | ||
An tSráidbhaile | 2-12 V 5-3 | Abbeyside-Ballinacourty |
Rathgormack | 1-8 V 0-6 | Gaultier |
Well Kids sponsored Under 13 Football Championship - Division 2 | ||
Gaultier | 2-3 V 5-14 | An Ghaeltacht |
Rodaithe na Brice | 1-6 V 2-2 | De La Salle B |
Well Kids sponsored Under 13 Football Championship - Division 3 | ||
Mt. Sion/Cnoc Sion | 4-6 V 2-11 | Dungarvan |
St. Marys | 1-3 V 2-10 | St Patrick's |
St Molleran's | Game Postponed | The Nire |
Well Kids sponsored Under 13 Football Championship - Division 4 | ||
Affane/Cappoquin/Tourin/Naomh Brid | 2-9 V 1-1 | Ballyduff Lower |
Portlaw | Game Postponed | Abbeyside-Ballinacourty |
Well Kids sponsored Under 13 Football Championship - Division 5 | ||
Ardmore | 0-5 V 5-13 | St Oliver's |
Ferrybank | 0-3 V 6-11 | Gaultier |
Micheal MacCraith Tramore | 1-9 V 1-1 | Clashmore/Kinsalebeg |
Well Kids sponsored Under 15 Football Championship - Division 1 | ||
Gaultier | 3-11 V 1-8 | Abbeyside-Ballinacourty |
Monday 1st April | ||
All Co. Minor Football League - Group B | ||
Rathgormack | Game Postponed | St. Saviours/Ferrybank |
St Mary's Juvenile | 4-8 V 2-12 | Gaultier |
Well Kids sponsored Under 15 Football Championship - Division 1 | ||
An tSráidbhaile | 1-5 V 0-5 | St. Oliver's |
Clan na Gael | 3-8 V 2-6 | The Nire |
Well Kids sponsored Under 15 Football Championship - Division 2 | ||
Affane/Cappoquin/Tourin/Naomh Brid | 4-5 V 2-4 | Rathgormack |
De La Salle | 13-13 V 0-0 | Gaultier |
Micheal MacCraith Tramore | 5-8 V 0-5 | Lismore |
Well Kids sponsored Under 15 Football Championship - Division 3 | ||
Na Risigh | 4-10 V 5-3 | St Molleran's |
Rodaithe na Brice | Game Postponed | Roanmore |
St. Marys | 3-11 V 0-6 | An Ghaeltacht |
Well Kids sponsored Under 15 Football Championship - Division 4 | ||
Erins Own/Ferrybank | 3-2 V 1-9 | Abbeyside-Ballinacourty |
Well Kids sponsored Under 15 Football Championship - Division 5 | ||
Ardmore | 7-11 V 2-2 | Micheal MacCraith Tramore |
Gaultier | Game Postponed | Clashmore/Kinsalebeg |
Sunday 31st March | ||
All Co. Football League - Division 1 | ||
Abbeyside-Ballinacourty | 0-6 V 2-8 | The Nire |
Saturday 30th March 2024 | ||
Gaultier | 2-9 V 2-12 | Rathgormack |
All Co. Football League - Division 2 | ||
St Saviour's | 1-12 V 2-4 | Clashmore/Kinsalebeg |
All Co. Football League - Division 3 | ||
Ardmore | 1-13 V 0-9 | Newtown Football Club |
All Co. Football League - Division 4 | ||
Bunmahon | 1-14 V 2-10 | De La Salle |
All Co. Football League - Division 5 | ||
Dunhill | 1-8 V 0-7 | Ballyduff Lower |
Mt. Sion/Cnoc Sion | 1-7 V 1-11 | Butlerstown GAA Club |
Friday 29th March | ||
All Co. Football League - Division 2 | ||
Brickey Rangers | 1-11 V 1-10 | Micheal MacCraith Tramore |
Stradbally | 2-18 V 0-1 | Rathgormack |
All Co. Football League - Division 3 | ||
Kilmacthomas | 1-9 V 0-17 | Gaultier |
All Co. Football League - Division 4 | ||
Sliabh gCua / St Mary's | 2-11 V 2-7 | Fenor |
Dún na Mainistreach-Baile na Cúirte | Game Postponed | Ballinameela |
All Co. Minor Football League - Group C | ||
An Ghaeltacht | 1-11 V 2-8 | The Nire |
Thursday 28th March | ||
All Co. Football League - Division 6 | ||
Brickey Rangers | Game Postponed | Kilgobnet |
Wednesday 27th March | ||
All Co. Minor Football League - Group B | ||
St Mary's Juvenile | Game Postponed | Clan na Gael |
Monday 25th March | ||
All Co. Minor Football League - Group C | ||
The Nire | Game Postponed | Lismore |
Sunday 24th March | ||
All Co. Football League - Division 2 | ||
Rathgormack | 1-7 V 3-7 | Clashmore/Kinsalebeg |
All Co. Minor Football League - Group A | ||
Abbeyside-Ballinacourty | 5-7 V 1-7 | Dungarvan |
St Patrick's | 0-7 V 2-5 | St Oliver's |
Saturday 23rd March | ||
All Co. Football League - Division 1 | ||
Rathgormack | 1-2 V 0-6 | The Nire |
All Co. Football League - Division 2 | ||
Micheal MacCraith Tramore | 1-8 V 2-15 | St Saviour's |
All Co. Football League - Division 3 | ||
Kill | 4-11 V 2-9 | Ardmore |
All Co. Football League - Division 4 | ||
Fenor | 2-7 V 2-5 | Bunmahon |
Ballinameela | Game Postponed | Sliabh gCua / St Mary's |
De La Salle | 0-3 V 1-13 | Abbeyside-Ballinacourty |
All Co. Football League - Division 5 | ||
Ballyduff Lower | 3-9 V 4-2 | Old Parish |
Dunhill | 2-8 V 0-5 | Butlerstown GAA Club |
Kilrossanty | 3-10 V 2-10 | Mt. Sion/Cnoc Sion |
All Co. Football League - Division 6 | ||
Gaultier | 1-10 V 0-3 | Kilgobnet |
Friday 22nd March | ||
All Co. Football League - Division 1 | ||
Abbeyside-Ballinacourty | 1-11 V 0-8 | Kilrossanty |
An Rinn | 0-11 V 1-10 | Gaultier |
All Co. Football League - Division 2 | ||
Brickey Rangers | 1-5 V 1-11 | Stradbally |
All Co. Football League - Division 3 | ||
Kilmacthomas | 0-3 V 3-10 | Newtown Football Club |
Thursday 21st March | ||
All Co. Football League - Division 6 | ||
Brickey Rangers | Game Postponed | Geraldines |
All Co. Minor Football League - Group A | ||
Abbeyside-Ballinacourty | 5-14 V 0-5 | St Oliver's |
Wednesday 20th March 2024 | ||
Dungarvan | 0-0 V 0-0 | Rodaithe na Brice |
All Co. Minor Football League - Group B | ||
St Mary's Juvenile | 1-11 V 4-8 | St. Saviours/Ferrybank |
Monday 18th March | ||
All Co. Minor Football League - Group A | ||
Dungarvan | 0-11 V 2-15 | St Patrick's |
Rodaithe na Brice | 4-2 V 4-14 | Abbeyside-Ballinacourty |
All Co. Minor Football League - Group B | ||
Gaultier | 2-11 V 1-8 | Rathgormack |
All Co. Minor Football League - Group C | ||
Cois Bhride | Game Postponed | An tSráidbhaile |
Lismore | Game Postponed | An Ghaeltacht |
An tSráidbhaile | 2-2 V 7-7 | An Ghaeltacht |
All Co. Minor Football League - Group D | ||
Affane/Cappoquin/Tourin | Game Postponed | Ardmore |
Naomh Brid | Game Postponed | Port Cladach / Baile Uí Dhuibh |
Saturday 16th March | ||
Masita GAA Post Primary Schools Paddy Buggy Cup (Senior B Hurling) | ||
St Killians College | 4-13 V 0-13 | Blackwater Community School Lismore |
Wednesday 13th March | ||
All Co. Minor Football League - Group C | ||
Cois Bhride | Game Postponed | Lismore |
Sunday 10th March | ||
All Co. Minor Football League - Group A | ||
St Oliver's | 5-10 V 3-10 | Rodaithe na Brice |
St Patrick's | 3-7 V 2-12 | Abbeyside-Ballinacourty |
All Co. Minor Football League - Group B | ||
Clan na Gael | 4-3 V 3-9 | Rathgormack |
All Co. Minor Football League - Group C | ||
An Ghaeltacht | Game Postponed | Cois Bhride |
An tSráidbhaile | 0-8 V 5-11 | The Nire |
All Co. Minor Football League - Group D | ||
Affane/Cappoquin/Tourin | Game Postponed | Port Cladach / Baile Uí Dhuibh |
Ardmore | Game Postponed | Naomh Brid |
Saturday 9th March | ||
All Co. Minor Football League - Group B | ||
St. Saviours/Ferrybank | Game Postponed | Gaultier |
Sunday 3rd March | ||
All Co. Minor Football League - Group A | ||
Rodaithe na Brice | 5-10 V 9-9 | St Patrick's |
St Oliver's | 0-6 V 4-13 | Dungarvan |
All Co. Minor Football League - Group B | ||
St. Saviours/Ferrybank | Game Postponed | Clan na Gael |
All Co. Minor Football League - Group C | ||
Lismore | Game Postponed | An tSráidbhaile |
The Nire | Game Postponed | Cois Bhride |
All Co. Minor Football League - Group D | ||
Naomh Brid | Game Postponed | Affane/Cappoquin/Tourin |
Ardmore | 2-6 V 3-8 | Port Cladach / Baile Uí Dhuibh |
Saturday 2nd March | ||
Masita GAA Post Primary Schools Paddy Buggy Cup (Senior B Hurling) | ||
Banagher College | 1-5 V 0-11 | Blackwater Community School Lismore |
latest fixtures
view allThursday 25th April | ||
---|---|---|
Well Kids sponsored Under 15 Football Championship - Division 3 | ||
Rodaithe na Brice | 19:00 | St Molleran's |
Well Kids sponsored Under 15 Football Championship - Division 4 | ||
Ballyduff Upper | 18:00 | Cois Bhride |
Friday 26th April | ||
All Co. Football League - Division 1 | ||
Gaultier | 19:00 | Abbeyside-Ballinacourty |
An Rinn | 19:30 | Rathgormack |
Kilrossanty | 20:00 | The Nire |
All Co. Football League - Division 2 | ||
Stradbally | 19:30 | Clashmore/Kinsalebeg |
All Co. Football League - Division 5 | ||
Mt. Sion/Cnoc Sion | 19:00 | Dunhill |
All Co. Hurling League - Division 3 | ||
Ballygunner | 19:30 | Modeligo |
Saturday 27th April | ||
All Co. Football League - Division 2 | ||
Micheal MacCraith Tramore | 18:00 | Rathgormack |
St Saviour's | 18:00 | Brickey Rangers |
All Co. Football League - Division 3 | ||
Gaultier | 15:00 | Kill |
Ardmore | 18:00 | Kilmacthomas |
All Co. Football League - Division 4 | ||
Sliabh gCua / St Mary's | 18:30 | Bunmahon |
All Co. Hurling League - Division 11 | ||
Ballyduff Upper | 19:00 | Lismore |
Sunday 28th April | ||
All Co. Minor Hurling League - Group C | ||
Cluain Fhia/Clonea | 10:30 | St. Marys |
All Co. Football League - Division 4 | ||
Abbeyside-Ballinacourty | 12:00 | Fenor |
All Co. Football League - Division 5 | ||
Ballyduff Lower | 12:00 | Kilrossanty |
Old Parish | 12:00 | Butlerstown GAA Club |
All Co. Football League - Division 6 | ||
Geraldines | 12:00 | Gaultier |
Kilgobnet | 12:00 | John Mitchel's |
All Co. Hurling League - Division 2 | ||
Ferrybank | 11:30 | Fourmilewater |
Monday 29th April | ||
Well Kids sponsored Under 13 Football Championship - Division 1 | ||
An tSráidbhaile | 18:30 | Rathgormack |
Gaultier | 18:30 | Lismore |
Well Kids sponsored Under 13 Football Championship - Division 2 | ||
Cois Bhride | 18:30 | An Ghaeltacht |
Micheal MacCraith Tramore | 18:30 | Clan na Gael |
Rodaithe na Brice | 18:30 | Gaultier |
Well Kids sponsored Under 13 Football Championship - Division 4 | ||
Ballyduff Lower | 18:30 | Kilrossanty |
Erins Own Sacred Heart | 18:30 | Portlaw |
Well Kids sponsored Under 13 Football Championship - Division 5 | ||
Ardmore | 18:30 | Gaultier |
Clashmore/Kinsalebeg | 18:30 | St Oliver's |
Ferrybank | 18:30 | Micheal MacCraith Tramore |
Tuesday 30th April | ||
All Co. Minor Hurling League - Group D | ||
St Patrick's | 19:00 | Affane/Cappoquin/Tourin |
Wednesday 1st May | ||
All Co. Hurling League - Division 2 | ||
Dungarvan | 19:30 | Tallow |
Well Kids sponsored Under 13 Football Championship - Division 3 | ||
St. Marys | 18:30 | The Nire |
Well Kids sponsored Under 15 Football Championship - Division 1 | ||
An tSráidbhaile | 18:30 | Abbeyside-Ballinacourty |
St. Oliver's | 18:30 | Clan na Gael |
The Nire | 18:30 | Gaultier |
Well Kids sponsored Under 15 Football Championship - Division 2 | ||
De La Salle | 18:30 | Affane/Cappoquin/Tourin/Naomh Brid |
Lismore | 18:30 | Gaultier |
Rathgormack | 18:30 | Micheal MacCraith Tramore |
Well Kids sponsored Under 15 Football Championship - Division 3 | ||
An Ghaeltacht | 18:30 | Dungarvan |
St. Marys | 18:30 | Na Risigh |
Well Kids sponsored Under 15 Football Championship - Division 4 | ||
Abbeyside-Ballinacourty | 18:30 | St Patrick's |
Ballyduff Upper | 18:30 | Erins Own/Ferrybank |
Cois Bhride | 18:30 | Portlaw |
Well Kids sponsored Under 15 Football Championship - Division 5 | ||
Clashmore/Kinsalebeg | 18:30 | Ardmore |
Micheal MacCraith Tramore | 18:30 | Ballyduff Lower |
Thursday 2nd May | ||
All Co. Hurling League - Division 1 | ||
Dún na Mainistreach-Baile na Cúirte | 20:00 | De La Salle |
All Co. Hurling League - Division 5 | ||
Stradbally | 19:30 | Kilrossanty |
All Co. Hurling League - Division 9 | ||
Mt. Sion/Cnoc Sion | 19:30 | Kilgobnet |
All Co. Hurling League - Division 10 | ||
Micheal MacCraith Tramore | 19:30 | St Molleran's |
Friday 3rd May | ||
All Co. Hurling League - Division 3 | ||
Micheal MacCraith Tramore | 19:30 | Ballyduff Upper |
St Molleran's | 19:30 | An Rinn |
All Co. Hurling League - Division 4 | ||
Ballysaggart | 19:30 | Erins Own |
Brickey Rangers | 19:30 | Dunhill |
Portlaw | 19:30 | Affane/Cappoquin/Tourin |
All Co. Hurling League - Division 5 | ||
Clashmore/Kinsalebeg | 19:30 | Ballinameela |
Shamrocks | 19:30 | Ballyduff Lower |
All Co. Hurling League - Division 6 | ||
Sliabh gCua / St Mary's | 19:30 | Roanmore |
All Co. Hurling League - Division 8 | ||
De La Salle | 19:30 | Passage |
All Co. Hurling League - Division 9 | ||
Geraldines | 19:00 | Cnoc Mheilearaí/Fanaithe an Ghleanna |
Saturday 4th May | ||
Well Kids sponsored Under 13 Football Championship - Division 3 | ||
Dungarvan | 19:00 | St Patrick's |
Sunday 5th May | ||
All Co. Minor Hurling League - Group D | ||
Affane/Cappoquin/Tourin | 11:00 | Cois Bhride |
All Co. Minor Hurling League - Group F | ||
An tSráidbhaile | 11:00 | Ardmore |
All Co. Minor Hurling League - Group B | ||
Ballyduff Upper | 11:00 | St Oliver's |
All Co. Minor Hurling League - Group E | ||
Clan na Gael | 11:00 | St Molleran's |
All Co. Minor Hurling League - Group A | ||
De La Salle | 11:00 | Ballygunner |
Dungarvan | 11:00 | Roanmore |
All Co. Minor Hurling League - Group C | ||
Erins Own Sacred Heart | 11:00 | Cluain Fhia/Clonea |
All Co. Minor Hurling League - Group E | ||
Naomh Brid | 11:00 | Fourmilewater |
All Co. Minor Hurling League - Group C | ||
Passage | 11:00 | St. Marys |
All Co. Minor Hurling League - Group F | ||
Roanmore | 11:00 | Port Cladach / Baile Uí Dhuibh |
All Co. Minor Hurling League - Group B | ||
Rodaithe na Brice | 11:00 | Lismore |
All Co. Minor Hurling League - Group D | ||
St Patrick's | 11:00 | An Ghaeltacht |
All Co. Hurling League - Division 7 | ||
Ballydurn | 11:30 | Ardmore |
All Co. Hurling League - Division 8 | ||
Old Parish | 11:30 | Fenor |
All Co. Hurling League - Division 10 | ||
Kilrossanty | 11:30 | Tallow |
Monday 6th May | ||
Well Kids sponsored Under 15 Football Championship - Division 1 | ||
Abbeyside-Ballinacourty | 18:30 | Clan na Gael |
An tSráidbhaile | 18:30 | Gaultier |
Well Kids sponsored Under 15 Football Championship - Division 2 | ||
De La Salle | 18:30 | Micheal MacCraith Tramore |
Gaultier | 18:30 | Affane/Cappoquin/Tourin/Naomh Brid |
Lismore | 18:30 | Rathgormack |
Well Kids sponsored Under 15 Football Championship - Division 3 | ||
Na Risigh | 18:30 | Rodaithe na Brice |
St. Marys | 18:30 | Dungarvan |
St Molleran's | 18:30 | An Ghaeltacht |
Well Kids sponsored Under 15 Football Championship - Division 4 | ||
Cois Bhride | 18:30 | Abbeyside-Ballinacourty |
Erins Own/Ferrybank | 18:30 | St Patrick's |
Well Kids sponsored Under 15 Football Championship - Division 5 | ||
Kilrossanty | 18:30 | Clashmore/Kinsalebeg |
Micheal MacCraith Tramore | 18:30 | Gaultier |
Tuesday 7th May | ||
All Co. Hurling League - Division 2 | ||
Dungarvan | 19:30 | Clonea |
Wednesday 8th May | ||
All Co. Minor Hurling League - Group A | ||
De La Salle | 19:00 | Dungarvan |
Well Kids sponsored Under 13 Football Championship - Division 3 | ||
Mt. Sion/Cnoc Sion | 18:30 | The Nire |
Well Kids sponsored Under 15 Football Championship - Division 1 | ||
St. Oliver's | 18:30 | The Nire |
Thursday 9th May | ||
All Co. Minor Hurling League - Group B | ||
Ballyduff Upper | 19:00 | Dún na Mainistreach-Baile na Cúirte |
All Co. Minor Hurling League - Group C | ||
Cluain Fhia/Clonea | 19:00 | Passage |
Erins Own Sacred Heart | 19:00 | St. Saviours/Ferrybank |
All Co. Minor Hurling League - Group B | ||
St Oliver's | 19:00 | Rodaithe na Brice |
All Co. Hurling League - Division 1 | ||
Roanmore | 18:00 | Mt. Sion/Cnoc Sion |
All Co. Hurling League - Division 7 | ||
Ballydurn | 19:30 | Clonea |
Friday 10th May | ||
All Co. Hurling League - Division 2 | ||
Clonea | 19:30 | Tallow |
Saturday 11th May | ||
All Co. Hurling League - Division 1 | ||
De La Salle | 18:00 | Passage |
Dún na Mainistreach-Baile na Cúirte | 18:00 | Ballygunner |
All Co. Hurling League - Division 2 | ||
Ferrybank | 18:00 | Dungarvan |
Lismore | 18:00 | Fourmilewater |
All Co. Hurling League - Division 3 | ||
Ballyduff Upper | 18:00 | St Molleran's |
Modeligo | 18:00 | An Rinn |
All Co. Hurling League - Division 4 | ||
Affane/Cappoquin/Tourin | 18:00 | Brickey Rangers |
Dunhill | 18:00 | Ballysaggart |
Erins Own | 18:00 | Portlaw |
All Co. Hurling League - Division 5 | ||
Ballyduff Lower | 18:00 | Clashmore/Kinsalebeg |
Stradbally | 18:00 | Ballinameela |
All Co. Hurling League - Division 6 | ||
Butlerstown GAA Club | 18:00 | Colligan |
Mt. Sion/Cnoc Sion | 18:00 | Sliabh gCua / St Mary's |
Roanmore | 18:00 | St. Marys East |
All Co. Hurling League - Division 10 | ||
Micheal MacCraith Tramore | 19:00 | Kilrossanty |
Sunday 12th May | ||
All Co. Hurling League - Division 3 | ||
Micheal MacCraith Tramore | 12:00 | Ballygunner |
All Co. Hurling League - Division 5 | ||
Kilrossanty | 12:00 | Shamrocks |
All Co. Hurling League - Division 7 | ||
Ardmore | 12:00 | St Saviour's |
Ballygunner | 12:00 | Dún na Mainistreach-Baile na Cúirte |
All Co. Hurling League - Division 8 | ||
Affane/Cappoquin/Tourin | 12:00 | Old Parish |
Passage | 12:00 | Fenor |
All Co. Hurling League - Division 9 | ||
Kilmacthomas | 12:00 | Geraldines |
Mt. Sion/Cnoc Sion | 12:00 | Cnoc Mheilearaí/Fanaithe an Ghleanna |
All Co. Hurling League - Division 10 | ||
Tallow | 12:00 | Dunhill |
All Co. Hurling League - Division 11 | ||
Ballysaggart | 12:00 | Ballyduff Upper |
Erins Own | 12:00 | Roanmore |
Thursday 16th May | ||
All Co. Minor Hurling League - Group B | ||
Dún na Mainistreach-Baile na Cúirte | 19:00 | Lismore |
All Co. Minor Hurling League - Group C | ||
Passage | 19:00 | Erins Own Sacred Heart |
All Co. Minor Hurling League - Group B | ||
Rodaithe na Brice | 19:00 | Ballyduff Upper |
All Co. Minor Hurling League - Group C | ||
St. Saviours/Ferrybank | 19:00 | St. Marys |
All Co. Hurling League - Division 7 | ||
Ballygunner | 19:30 | Ballydurn |
All Co. Hurling League - Division 8 | ||
De La Salle | 19:30 | Fenor |
All Co. Hurling League - Division 9 | ||
Kilmacthomas | 19:30 | Mt. Sion/Cnoc Sion |
All Co. Hurling League - Division 11 | ||
Roanmore | 19:30 | Ballysaggart |
Friday 17th May | ||
All Co. Hurling League - Division 1 | ||
Ballygunner | 19:00 | Passage |
De La Salle | 19:30 | Roanmore |
Mt. Sion/Cnoc Sion | 19:30 | Dún na Mainistreach-Baile na Cúirte |
All Co. Hurling League - Division 2 | ||
Fourmilewater | 19:30 | Clonea |
Lismore | 19:30 | Dungarvan |
All Co. Hurling League - Division 3 | ||
Modeligo | 19:30 | Ballyduff Upper |
All Co. Hurling League - Division 4 | ||
Erins Own | 19:30 | Brickey Rangers |
All Co. Hurling League - Division 6 | ||
Colligan | 19:30 | Sliabh gCua / St Mary's |
St. Marys East | 19:30 | Butlerstown GAA Club |
All Co. Hurling League - Division 9 | ||
Cnoc Mheilearaí/Fanaithe an Ghleanna | 19:30 | Kilgobnet |
All Co. Hurling League - Division 10 | ||
Dunhill | 19:30 | Micheal MacCraith Tramore |
St Molleran's | 19:30 | Kilrossanty |
Saturday 18th May | ||
All Co. Hurling League - Division 2 | ||
Tallow | 19:00 | Ferrybank |
All Co. Hurling League - Division 3 | ||
An Rinn | 18:00 | Ballygunner |
Micheal MacCraith Tramore | 19:00 | St Molleran's |
All Co. Hurling League - Division 4 | ||
Ballysaggart | 19:00 | Portlaw |
Dunhill | 19:00 | Affane/Cappoquin/Tourin |
All Co. Hurling League - Division 5 | ||
Ballinameela | 19:00 | Shamrocks |
Clashmore/Kinsalebeg | 19:00 | Stradbally |
Kilrossanty | 19:00 | Ballyduff Lower |
All Co. Hurling League - Division 6 | ||
Mt. Sion/Cnoc Sion | 19:00 | Roanmore |
All Co. Hurling League - Division 7 | ||
Clonea | 19:00 | Ardmore |
St Saviour's | 19:00 | Dún na Mainistreach-Baile na Cúirte |
All Co. Hurling League - Division 11 | ||
Lismore | 19:00 | Erins Own |
Sunday 19th May | ||
All Co. Hurling League - Division 8 | ||
Affane/Cappoquin/Tourin | 12:00 | Passage |
Thursday 23rd May | ||
All Co. Football League - Division 3 | ||
Gaultier | 19:30 | Newtown Football Club |
All Co. Hurling League - Division 1 | ||
Passage | 19:30 | Roanmore |
Friday 24th May | ||
All Co. Football League - Division 1 | ||
Kilrossanty | 19:30 | Gaultier |
Rathgormack | 19:30 | Abbeyside-Ballinacourty |
All Co. Football League - Division 2 | ||
Brickey Rangers | 19:30 | Clashmore/Kinsalebeg |
Stradbally | 19:30 | Micheal MacCraith Tramore |
All Co. Football League - Division 3 | ||
Kill | 19:30 | Kilmacthomas |
All Co. Football League - Division 4 | ||
Fenor | 19:30 | De La Salle |
Saturday 25th May | ||
All Co. Football League - Division 1 | ||
The Nire | 19:00 | An Rinn |
All Co. Football League - Division 2 | ||
Rathgormack | 18:00 | St Saviour's |
All Co. Football League - Division 4 | ||
Sliabh gCua / St Mary's | 18:00 | Dún na Mainistreach-Baile na Cúirte |
Bunmahon | 19:00 | Ballinameela |
All Co. Football League - Division 5 | ||
Butlerstown GAA Club | 19:30 | Ballyduff Lower |
All Co. Football League - Division 6 | ||
Geraldines | 19:00 | John Mitchel's |
Sunday 26th May | ||
All Co. Football League - Division 5 | ||
Dunhill | 19:00 | Kilrossanty |
Old Parish | 19:00 | Mt. Sion/Cnoc Sion |
All Co. Hurling League - Division 6 | ||
Butlerstown GAA Club | Game Postponed | Roanmore |
Friday 31st May | ||
All Co. Hurling League - Division 2 | ||
Clonea | 19:00 | Lismore |
Friday 7th June | ||
All Co. Hurling League - Division 1 | ||
Roanmore | 19:30 | Dún na Mainistreach-Baile na Cúirte |
All Co. Hurling League - Division 2 | ||
Clonea | 19:30 | Ferrybank |
Tallow | 19:30 | Lismore |
All Co. Hurling League - Division 3 | ||
Ballyduff Upper | 19:30 | An Rinn |
St Molleran's | 19:30 | Ballygunner |
All Co. Hurling League - Division 4 | ||
Affane/Cappoquin/Tourin | 19:30 | Ballysaggart |
Dunhill | 19:30 | Erins Own |
All Co. Hurling League - Division 5 | ||
Ballyduff Lower | 19:30 | Ballinameela |
Clashmore/Kinsalebeg | 19:30 | Kilrossanty |
Stradbally | 19:30 | Shamrocks |
All Co. Hurling League - Division 6 | ||
Mt. Sion/Cnoc Sion | 19:30 | St. Marys East |
Sliabh gCua / St Mary's | 19:30 | Butlerstown GAA Club |
Saturday 8th June | ||
All Co. Hurling League - Division 1 | ||
Ballygunner | 19:00 | De La Salle |
Mt. Sion/Cnoc Sion | 19:00 | Passage |
All Co. Hurling League - Division 2 | ||
Fourmilewater | 19:00 | Dungarvan |
All Co. Hurling League - Division 3 | ||
Modeligo | 19:00 | Micheal MacCraith Tramore |
All Co. Hurling League - Division 4 | ||
Brickey Rangers | 19:00 | Portlaw |
All Co. Hurling League - Division 6 | ||
Roanmore | 19:00 | Colligan |
Sunday 9th June | ||
All Co. Hurling League - Division 7 | ||
Ballydurn | 12:00 | St Saviour's |
Ballygunner | 12:00 | Clonea |
Dún na Mainistreach-Baile na Cúirte | 12:00 | Ardmore |
All Co. Hurling League - Division 8 | ||
Fenor | 12:00 | Affane/Cappoquin/Tourin |
Old Parish | 12:00 | De La Salle |
All Co. Hurling League - Division 9 | ||
Cnoc Mheilearaí/Fanaithe an Ghleanna | 12:00 | Kilmacthomas |
Kilgobnet | 12:00 | Geraldines |
All Co. Hurling League - Division 10 | ||
Dunhill | 12:00 | St Molleran's |
Tallow | 12:00 | Micheal MacCraith Tramore |
All Co. Hurling League - Division 11 | ||
Ballysaggart | 12:00 | Lismore |
Roanmore | 12:00 | Ballyduff Upper |
facebook
twitter
instagram